Ana Sayfa / Futbol / ÇEVİRİ | Zanetti: “En büyük yenilgim Adriano’ydu”

ÇEVİRİ | Zanetti: “En büyük yenilgim Adriano’ydu”

Inter efsanesi Javier Zanetti, bir dönem takım arkadaşı olan Adriano’nun yaşadığı depresyonu anlattı. Bu depresyondan sonra kariyeri hızla düşüşe geçen Adriano’ya yardım edemediğini söyleyen Zanetti, bu durumu hayatındaki en büyük yenilgi olaran tanımlamış.

2000’li yılların ortasında dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen; PES’te, FIFA’da şut power özelliğininin 99 olmasıyla hatırladığımız Adriano gerçekten büyük bir futbolcuydu. Yükselişi ve düşüşü aynı şekilde çok hızlı gerçekleşen Adriano; hem fiziğiyle, hem de gol vuruşlarıyla ciddi anlamda durdurulamaz bir hal almıştı. Kariyerinin en iyi döneminde babasının ölümüyle sarsılan Adriano’nun yaşadıklarını o dönem kaptanlığını yapan Javier Zanetti anlatıyor…

ONU DEPRESYONDAN ÇIKARAMAMAK EN BÜYÜK YENİLGİMDİ

“Real Madrid’e o golü attığında, kendi kendime yeni Ronaldo’yu bulduk dedim. (Brezilyalı Ronaldo da bir dönem Inter’de Zanetti’nin takım arkadaşıydı) O, Brezilya gecekondularından gelmeydi ve bu beni endişelendiriyordu. Çünkü oraların ne denli tehlikeli olduğunu bilirim.”

“Babasının ölüm haberini aldığında odadaydık. Telefonunu duvara vurdu ve hayal edemeyeceğiniz şekilde çığlıklarla ağlamaya başladı. O anı hatırladığımda hala ürperirim. O günden sonra ben ve Massimo Moratti(Inter Başkanı) ona küçük kardeşimiz gibi davrandık. Futbola devam etti, goller attı ve gökyüzünü göstererek attığı golleri babasına adadı. Ama o telefondan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

“Bir gece Ivan Cordoba onunla aynı odayı paylaşıyordu ve ona Ibrahimovic ile Ronaldo’nun karışımı gibi olduğunu, eğer bunun farkında olursa dünyanın en iyisi olacağını söylemişti”

“Onu, girdiği depresyon tünelinden bir türlü çıkaramadık. Bu benim en büyük yenilgimdi, çaresiz hissettim.

 

Hakkında - Doğuş Usta

Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

Eric Cantona’nın Tekmesi!

Futbolculuğu döneminde fenomen olan Cantona; formasının kalkık yakası, politik söylemleri, saha içindeki ve saha dışındaki karizmatik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Kayıt Olun!

GÖNDER!
close-link