Ana Sayfa / Futbol / Yeni Stadyum Kapasiteleri ve Son Durumları

Yeni Stadyum Kapasiteleri ve Son Durumları

Türkiye’de yapılmakta olan yeni stadyumların son durumlarını ve kapasitelerini, fotoğrafları ile birlikte paylaşmaya devam ediyoruz. Yeni stadyum projelerini de yazımızı sürekli güncelleyerek aktarmaya devam edeceğiz.

Adana Koza Arena Son Durum

Adanaspor ve Adana Demirspor’un yeni stadyumu olacak olan Adana Koza Arena Stadyumu 33.000 kişi kapasitesine sahip olacak. Kent merkezine 14 km uzaklıkta olacak. Peki Adana’nın yeni stadyumu olan Koza Arena ne zaman açılacak? Adana Koza Arena Stadyumu’nun 2019 yılı içinde bitirilmesi planlanıyor.

Adana Koza Arena’nın Son Hali;

Giresun Çotanak Arena Son Durum

22.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Çotanak Stadı’nın yapımı Aksu Nehri’nin yanında halen devam etmektedir. Stadın 2019 yılında açılması beklenmektedir.

Giresun Çotanak Arena Son Hali;

Yeni Hatay Stadyumu Son Durum

25.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Yeni Hatay Stadyumu’nun 2019 yılında açılması bekleniyor.

Yeni Hatay Stadyumu Son Hali;

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu Son Durum

9 Eylül 2017 yılında temeli atılan stadın inşaatı halen devam etmektedir. İzmir‘in Konak ilçesi Güzelyalı mahallesinde inşa edilen stadın seyirci kapasitesi 25,035’tir.

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Kütahya Stadyumu Son Durum

15 bin kişilik kapasiteye sahip olması planlanan Yeni Kütahya Stadı halen proje aşamasında olup inşası başlamamıştır.

Stadyumun Projesi;

Karaman Yeni Stadyum Son Durum

2017 yılında yapımına başlanan Karaman Şehir Stadyumunda çalışmalar devam ediyor. Stadyumun kapasitesi ise 15 bin.

Karaman Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Ordu Stadyumu Son Durum

20 bin kişilik kapasiteye sahip olan Yeni Ordu Stadının 2019 yılında açılması planlanıyor.

Ordu Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Elazığ Stadyumu Son Durum

Elazığ’a yeni bir stadyum açılması uzun zamandır gündemde. 2009 yılından bu yana konuşuluyor olsa da Yeni Elazığ Stadyumu inşaatı henüz başlamadı. Kapasitenin 23.000 olacağı söyleniyor, proje şu anda revize aşamasında. Yeni Elazığ Stadyumu, şu andaki Elazığ Stadyumu’nun yerine yapılacak.

Yeni Hakkari Yüksekova Stadyumu Son Durum

10 bin seyirci kapasitesine sahip olacak olan Yeni Hakkari Stadının yapımına 2019 yılı içinde başlanacağı açıklanmıştır.

BİTEN STADYUMLAR

Yeni Kocaeli Stadyumu Son Durum

Alt liglerde bile dolu tribünlere oynayan Kocaelispor’un yeni stadyumunun açılışı 1 Eylül 2018 tarihinde, Kocaelispor ile Fatsa Belediyespor arasında oynanan maçla gerçekleştirilmiştir. 29 Ağustos 2013 tarihinde yapımına başlanan stadın seyirci kapasitesi 33 000’dir. Stadyum Kocaeli’nin Alikahya bölgesinde yer almaktadır.

Kocaeli Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Sakarya Stadyumu Son Durum

8 Ekim 2017 tarihinde oynanan Sakaryaspor – Kahramanmaraşspor maçı ile açılışı yapılan Sakarya Stadyumu, 28 bin 154 seyirci kapasitesine sahiptir. Yeni Sakarya Stadyumu, Adapazarı ile Karasu yolu üzerinde yer almaktadır.

Yeni Sakarya Stadyumu’nun Son Hali;

Malatya Arena Son Durum

11 Mayıs 2012 tarihinde yapımına başlanan stat, 16 Eylül 2017 tarihinde açılmıştır. 25.745 seyirci kapasitesine sahip olan stat, İnönü Üniversitesi kampüsü karşısında yer almaktadır.

Malatya Arena’nın Son Hali;

Manisa Akhisar Arena Son Durum

6 Mart 2014 tarihinde temeli atılan Akhisar Stadyumu, 28 Ocak 2018 tarihinde Akhisar Belediyespor ve Antalyaspor arasında oynanan maç ile açılmıştır. Akhisar Arena adını alan Akhisar Belediyespor’un yeni stadyumu 12.000 seyirci kapasitelidir.

Akhisar Arena Son Hali;

Batman Stadyumu Son Durum

15.000 kişilik kapasiteye sahip yeni Batman Stadyumu, 27 Ekim 2018 tarihinde Batman Petrolspor ile Büyükçekmece Tepecikspor arasında oynan maç ile hizmete girmiştir.

Batman Stadyumu Son Hali;

Diyarbakır Stadyumu Gaffar Okkan Arena Son Durum

Yapımına 2014 yılında başlanan Yeni Diyarbakır Stadyumu, 10 Mayıs 2018 tarihinde Fenerbahçe ile Akhisarspor arasında oynanan Türkiye Kupası final maçı ile hizmete girmiştir. Stat kapasitesi 33.000’dir.

Gaffar Okkan Arena Son Hali;

Trabzonspor Akyazı Arena Son Durum

Trabzon’un Akyazı beldesinde yapımına 24 Kasım 2013 tarihinde başlanan stadyum Trabzonspor kulübüne hizmet ediyor. Akyazı Arena 41.461 kişilik kapasiteye sahip.  Resmi adıyla Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nun açılışı 29 Ocak 2017 günü oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor maçıyla yapıldı.

Stadyumun Son Hali;

Trabzonspor Akyazı Arena

Trabzonspor Akyazı Arena

Yeni Eskişehir Stadyumu Son Durum

Eskişehir’in Sazova bölgesinde yapılan stadyum bitti. Henüz ismi belirlenmeyen Eskişehir Stadyumu’nun kapasitesi 34.930 kişi. Stadyumun yanında aynı zamanda spor salonu da olacak. Eskişehir’in bolca ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Sazova bölgesi aynı zamanda bir spor yerleşkesi haline gelecek.

Eskişehir Arena Stadyumu 20 Kasım 2016 Yeni Malatyaspor maçında açıldı.

Yeni Eskişehir Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Eskişehir Stadyumu

Samsun 19 Mayıs Stadyumu Son Durum

Temel atma töreninde isminin Samsun 19 Mayıs Stadyumu olacağı belirlenen ve kullanıma açılmasına az bir süre kalan Yeni Samsun Stadyumu’nun kapasitesi 33.919 kişi olacak. Samsun’un Tekkeköy beldesine yapılacak stadyuma ulaşım için toplu taşıma sistemleri de yapıldı. Peki Samsun Stadı ne zaman açılacak? Stadyum yeni sezonda kullanımı girecek. Süper Kupa maçı bu stadyumda oynanacak.

Yeni Samsun Stadyumu’nun Son Hali;

Yeni Samsun Stadyumu

Yeni 4 Eylül Stadyumu Son Durum

Bir diğer adıyla ‘Sivas Arena’ bitti. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun kapasitesi 27.532. Stadyum aynı zamanda ekolojik stadyum olma özelliğini de taşıyor. Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu’nun konumu ise Sivasspor tesislerinin hemen karşısında.

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu Son Hali;

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu

Gaziantep Arena Stadyumu Son Durum

Gaziantepspor dış cephesi itibariyle Allianz Arena’yı örnek olarak yapmaya çalıştığı Gaziantep Arena Stadyumu’nun kapasitesi 35.558 kişi olarak belirlendi. Büyük bir kısmı bitirilen stadyum Gaziantep şehir merkezine 10 km mesafede olacak. Peki Gaziantep Arena ne zaman açılacak? Dış cephe ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte çok güzel bir görünüm kazanan Gaziantep Arena ikinci yarıdaki Antalyaspor maçıyla açılacak.

Gaziantep Arena Stadyumu’nun Son Hali;

Gaziantep Arena Stadyumu

Gaziantep Arena Stadyumu

Hakkında - Özgür Emek

Özgür Emek

Bir Makale Daha?

Süper Lig Şampiyonları Listesi – Şampiyonluk Sayıları

1959 yılına kadar ülkemizde Türkiye Futbol Şampiyonası ve Milli Küme adlarıyla çeşitli futbol turnuvaları düzenlenmiştir. …

5 Yorumlar

 1. Avatar

  Güzel bir yazı olmuş kardeşim.Dört gözle beklediğim Akyazı arena var benim de 🙂 özlediğimiz futbol var beklediğimiz şampiyonluklar var :/

 2. Avatar

  O kadar futbol stadı var ama başarı hem kulüplerde hem milli takımda yok, fakat ülke de daha bir modern velodrom sahibi değiliz,üstüne çıkıp bakanlık İstanbul’da arsa bulamıyoruz gibi açıklama yapıyor. Bu stadlar spor için değil 5-6 milyar Tl borçları olan Türk futbolunun ülkeyi daha fazla sömürmesi için bir vitrin olarak yapılıyor.
  Altyapı ve eğitimle desteklenmeyen ,sporun her branşını, halkın tümüne yaymayı amaçlamayan oluşumlar Olimpiyat Stadı gibi atıl vaziyette kalmaya mahkümdur.

  • Avatar

   Yuh be .. Allah insanı nankör etmesin .. bu stadlar Almanya’da Yok be kardeş .. altyapıyı damı devlet yapsın .. bunlar kulüplerin işi

   • Avatar
    Harun arslantaş

    Söylediği hangi söz yanlış? Her eleştiriyi siyasetçi mantığıyla muhalif bir gorus olarak algilamayin . 6 . 7 milyar borç var mı var kulup ve ülke bazında başarı var mı yok ? Spor bütün ülkede tabana yayılmış mi hayır? Alt yapılar işler vaziyette mi hayır? Alt yapı klüplerin görevi ama bu devlet politikası olmazsa kulüpler bunu yapmaz kulüpler yasasi çıkmazsa futbol düzelmez ve hiç bir siyasetçi de o yasayı çıkartmaz çünkü oy kaybederim korkusu yaşar neden çünkü kulüplerde taraftarlarda günü kurtarmanın derdinde geleceği oluşturmanın değil. Amatör küme maçlarında bile kavganın eksik olmadığı her maçta stad girişlerinde yığınla bıçağın sopanın toplandığı bir ülkede 5 bin kişinin dahi stada gitmeyegi illere 25 30 binlik stadlar şimdilik israf o paranın onda 1i planli programli bir sekilde profosyenellerin yonetecegi diğer branşlara ve alt yapıya harcansa daha basarili ve güzel olur .

  • Avatar

   Çok doğru bir tesbit yapmışınız. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir