Ana Sayfa / Futbol / Yeni Stadyum Kapasiteleri ve Son Durumları

Yeni Stadyum Kapasiteleri ve Son Durumları

Türkiye’de yapılmakta olan yeni Stadyum Kapasiteleri ve son durumları, fotoğrafları ile birlikte paylaşmaya devam ediyoruz. Yeni stadyum projelerini, yeni statların kapasitelerini de yazımızı sürekli güncelleyerek aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni Kocaeli Stadyumu Son Durum

Alt liglerde bile dolu tribünlere oynayan Kocaelispor’un yeni stadyumu artık açılmayı bekliyor. Yeni Kocaeli Stadyumu’nun etrafına 2 bin ağaç dikilerek ‘yeşil stadyum’ olarak anılması hedeflenmekte. Yeni Kocaeli Stadyumu 33.000 kapasiteye sahip olacak. Stadyum Kocaeli’nin Alikahya bölgesinde yapılmakta.

Yeni Kocaeli Stadyumu’nun son hali;

Yeni Kocaeli Stadyumu

Yeni Sakarya Stadyumu Son Durum

28.160 kişilik olması planlanan Yeni Sakarya Stadyumu’nun yapımı devam ediyor. Sakarya Stadyumu ne zaman açılacak?  Yeni Sakarya Stadyumu yeni sezona hazır hale getirilmeye çalışılıyor. Sakarya Stadyumu’nun çimleri de serilmeye başlandı.

Yeni Sakarya Stadyumu’nun son hali;

Yeni Sakarya Stadyumu

Adana Koza Arena Son Durum

Adanaspor ve Adana Demirspor’un yeni stadyumu olacak olan Adana Koza Arena Stadyumu 33.000 kişi kapasitesine sahip olacak. Kent merkezine 14 km uzaklıkta olacak. Peki Adana’nın yeni stadyumu olan Koza Arena ne zaman açılacak? Adana Koza Arena Stadyumu’nun 2018 yılı içinde bitirilmesi planlanıyor. İşte stadyumun son durumu…

Adana Koza Arena’nın son hali;

 

Malatya Arena Son Durum

25.000 kişi kapasitesi olması planlanan Yeni Malatya Stadyumu’nun çalışmaları devam ediyor. Peki Yeni Malatya Stadyumu ne zaman açılacak? Yeni Malatyaspor’un kullanacağı Malatya stadı yeni sezonda kullanımda olacak.

Malatya Arena’nın son hali;

Malatya Arena

Manisa Akhisar Arena Son Durum

Yıllardır maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda oynayan Akhisar Belediyespor’un yeni stadyumu Akhisar Arena 12.000 kapasiteli olacak. Stadyumda çalışmalar aksak bir şekilde devam ediyor. 2017 yılının sonlarında bitmesi öngörülüyor. Yeni Manisa Akhisar Stadyumu’nun son durumu…

Akhisar Arena Son Hali;

Akhisar Arena

Batman Stadyumu Son Durum

Yapımına yeni başlanan Batman Stadyumu’nun 15.000 kişilik kapasiteye sahip olması düşünülüyor. Yeni Batman Stadı’nın yapım çalışmaları devam ediyor. İşte Batman Stadyumu son hali..ç

Batman Stadyumu Son Hali;

Batman Stadyumu

Giresun Çotanak Arena Son Durum

22.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Çotanak Stadı’nın ihalesi yapıldı ve Aksu Nehri’nin yanına yapılmasına karar verildi. Net kapasitesi 22.014 olarak belirlendi. 11 Kasım tarihinde temel atma töreniyle projeye başlanıyor.

Giresun Çotanak Arena Proje Hali;

Giresun Çotanak Arena

Yeni Hatay Stadyumu Son Durum

25.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Yeni Hatay Stadyumu’nun yapımının 800 gün sürmesi ve 2017’nin sonlarında bitmesi bekleniyordu. Şu anki görüntü pek öyle değil gibi. İşte Yeni Hatay Stadı’nın son durumu…

Yeni Hatay Stadyumu Son Hali;

Yeni Hatay Stadyumu

Diyarbakır Stadyumu Gaffar Okkan Arena Son Durum

33.000 kişi kapasitesi olması beklenen Gaffar Okkan Arena Stadyumu’nun yapım çalışmaları sürüyor. Peki Diyarbakır Gaffar Okkan Stadı ne zaman açılacak? Stadyumun 2017 yılı içinde bitirilmesi bekleniyor. Çatı yapımına geçildi, malzemeler saha içine dizildi.

Gaffar Okkan Arena Son Hali;

Diyarbakır Gaffar Okkan Arena

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu Son Durum

3 yıldır gündemde olan bir proje olan Yeni Göztepe Stadyumu, yakın zamanda ihaleye açılacak. Kapasitesinin 20 bin civarında olacağı konuşuluyor.

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadı proje hali

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadı

Yeni Elazığ Stadyumu Son Durum

Elazığ’a yeni bir stadyum açılması uzun zamandır gündemde.  2009 yılından bu yana konuşuluyor olsa da Yeni Elazığ Stadyumu inşaatı henüz başlamadı. Kapasitenin 23.000 olacağı söyleniyor, proje şu anda revize aşamasında. Yeni Elazığ Stadyumu, şu andaki Elazığ Stadyumu’nun yerine yapılacak.

Yeni Hakkari Yüksekova Stadyumu Son Durum

Hakkari’de yeni bir stad açılacağı son zamanlarda konuşuluyor. Yeni Hakkari Stadı kapasitesi 10.000 olacak.

BİTEN STADYUMLAR

Trabzonspor Akyazı Arena Son Durum

Trabzon’un Akyazı beldesinde yapımına 24 Kasım 2013 tarihinde başlanan stadyum Trabzonspor kulübüne hizmet ediyor. Akyazı Arena 41.461 kişilik kapasiteye sahip.  Resmi adıyla Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nun açılışı 29 Ocak 2017 günü oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor maçıyla yapıldı.

Stadyumun son hali ise şu şekilde;

Trabzonspor Akyazı Arena

Trabzonspor Akyazı Arena

Yeni Eskişehir Stadyumu Son Durum

Eskişehir’in Sazova bölgesinde yapılan stadyum bitti. Henüz ismi belirlenmeyen Eskişehir Stadyumu’nun kapasitesi 34.930 kişi. Stadyumun yanında aynı zamanda spor salonu da olacak. Eskişehir’in bolca ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Sazova bölgesi aynı zamanda bir spor yerleşkesi haline gelecek.

Eskişehir Arena Stadyumu 20 Kasım 2016 Yeni Malatyaspor maçında açıldı.

Yeni Eskişehir Stadyumu’nun son hali;

Yeni Eskişehir Stadyumu

 

Samsun 19 Mayıs Stadyumu Son Durum

Temel atma töreninde isminin Samsun 19 Mayıs Stadyumu olacağı belirlenen ve kullanıma açılmasına az bir süre kalan Yeni Samsun Stadyumu’nun kapasitesi 33.919 kişi olacak. Samsun’un Tekkeköy beldesine yapılacak stadyuma ulaşım için toplu taşıma sistemleri de yapıldı. Peki Samsun Stadı ne zaman açılacak? Stadyum yeni sezonda kullanımı girecek. Süper Kupa maçı bu stadyumda oynanacak.

Yeni Samsun Stadyumu’nun son hali;

Yeni Samsun Stadyumu

 

 

Yeni 4 Eylül Stadyumu Son Durum

Bir diğer adıyla ‘Sivas Arena’ bitti. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun kapasitesi 27.532. Stadyum aynı zamanda ekolojik stadyum olma özelliğini de taşıyor. Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu’nun konumu ise Sivasspor tesislerinin hemen karşısında.

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu;

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu

 

Gaziantep Arena Stadyumu Son Durum

Gaziantepspor dış cephesi itibariyle Allianz Arena’yı örnek olarak yapmaya çalıştığı Gaziantep Arena Stadyumu’nun kapasitesi 35.558 kişi olarak belirlendi. Büyük bir kısmı bitirilen stadyum Gaziantep şehir merkezine 10 km mesafede olacak. Peki Gaziantep Arena ne zaman açılacak? Dış cephe ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte çok güzel bir görünüm kazanan Gaziantep Arena ikinci yarıdaki Antalyaspor maçıyla açılacak.

Gaziantep Arena Stadyumu’nun son hali;

Gaziantep Arena Stadyumu

Gaziantep Arena Stadyumu

Hakkında - Doğuş Usta

Avatar
Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

44 Yıl +5 Dakika Sonra Gelen Şampiyonluk

Futbol tarihinin hiç şüphesiz en özel günlerinden birisi 13 Mayıs 2012’de Etihad Stadium’da yaşandı. Bu …

5 Yorumlar

 1. Avatar

  Güzel bir yazı olmuş kardeşim.Dört gözle beklediğim Akyazı arena var benim de 🙂 özlediğimiz futbol var beklediğimiz şampiyonluklar var :/

 2. Avatar

  O kadar futbol stadı var ama başarı hem kulüplerde hem milli takımda yok, fakat ülke de daha bir modern velodrom sahibi değiliz,üstüne çıkıp bakanlık İstanbul’da arsa bulamıyoruz gibi açıklama yapıyor. Bu stadlar spor için değil 5-6 milyar Tl borçları olan Türk futbolunun ülkeyi daha fazla sömürmesi için bir vitrin olarak yapılıyor.
  Altyapı ve eğitimle desteklenmeyen ,sporun her branşını, halkın tümüne yaymayı amaçlamayan oluşumlar Olimpiyat Stadı gibi atıl vaziyette kalmaya mahkümdur.

  • Avatar

   Yuh be .. Allah insanı nankör etmesin .. bu stadlar Almanya’da Yok be kardeş .. altyapıyı damı devlet yapsın .. bunlar kulüplerin işi

   • Avatar
    Harun arslantaş

    Söylediği hangi söz yanlış? Her eleştiriyi siyasetçi mantığıyla muhalif bir gorus olarak algilamayin . 6 . 7 milyar borç var mı var kulup ve ülke bazında başarı var mı yok ? Spor bütün ülkede tabana yayılmış mi hayır? Alt yapılar işler vaziyette mi hayır? Alt yapı klüplerin görevi ama bu devlet politikası olmazsa kulüpler bunu yapmaz kulüpler yasasi çıkmazsa futbol düzelmez ve hiç bir siyasetçi de o yasayı çıkartmaz çünkü oy kaybederim korkusu yaşar neden çünkü kulüplerde taraftarlarda günü kurtarmanın derdinde geleceği oluşturmanın değil. Amatör küme maçlarında bile kavganın eksik olmadığı her maçta stad girişlerinde yığınla bıçağın sopanın toplandığı bir ülkede 5 bin kişinin dahi stada gitmeyegi illere 25 30 binlik stadlar şimdilik israf o paranın onda 1i planli programli bir sekilde profosyenellerin yonetecegi diğer branşlara ve alt yapıya harcansa daha basarili ve güzel olur .

  • Avatar

   Çok doğru bir tesbit yapmışınız. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir