Ana Sayfa / Basketbol / Yahoo Fantasy Basketball Nasıl Oynanır?

Yahoo Fantasy Basketball Nasıl Oynanır?

Fantasy Spor oyunlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazıda da NBA’in en çok oynanan Fantasy Basketbol oyunu olan Yahoo Fantasy Basketball‘a değineceğiz. NBA’in 24 saatten daha kısa süre bir içerisinde başlayacağını düşünürsek bu yazıda biraz geç kaldığımızı itiraf etmemiz gerekiyor. Yine de bu durum diğer fantezi spor oyunlarından farklı olarak Yahoo Fantasy Basketball‘da bir dezavantaj yaratmıyor. NBA başladıktan sonra da liglere katılıp, diğer oyuncularla aynı şartlarda yarışabiliyoruz. Zaten oyun ligler üzerinden döndüğü için puanlar toplu şekilde ilerlemiyor.

Bugüne kadar tanıttığımız Euroleague, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi fantezi spor oyunlarından sonra bu tanıtımımız 4. fantezi spor oyunu tanıtımımız olacak. Diğer fantezi spor tanıtımlarımıza bakmak için de http://www.spoura.com/category/fantasy-spor-oyunlari/ bu adrese tıklayabilirsiniz.

fantezi basketbol
Oyuna kayıt olduktan sonra ‘Join a league’e tıklayıp random olarak liglere katılabiliyoruz. Yine Mock Draft ile draft provası da yapabiliyoruz.

 

Yalnız bu sefer oyunu Spoura olarak bizzat biz tanıtmayacağız. Daha önce tanıttığımız fantezi spor oyunlarında internette ciddi anlamda ‘Öğretici’ kaynak eksikliği vardı. Yahoo Fantasy Basketball‘da ise ‘Drew Amca‘ oyunu kusursuz bir şekilde tanıtmış. Bunun üstüne baştan başlayarak oyunu tanıtmayı gereksiz gördük. Tabii ki Drew Amca’nın emeğini çalıp yazıyı copy-paste ile de sitemize koymayacağız. Linkini paylaşıp bir nevi reklamını yapacağız. Peki o zaman niye bu yazıyı yazdık? Sitemizi biraz takip edenler fantezi spor oyunlarına olan ilgimizi görmüşlerdir. Yahoo Fantasy Basketball oyunu ile ilgili de sitemizde bir içerik bulunmasını istedik. NBA sevenleri için de yapılmışı var. Madem öyle, ilgilenenler http://www.drewamca.com/blog/ adresinden Yahoo Fantasy Basketball oyunun ne olduğuna ve nasıl oynandığına dair her türlü bilgiyi bulabilirler. Dediğimiz gibi, NBA başlasa da oyuna sonradan katılmanız size bir şey kaybettirmeyecek. Hatta, takımların rotasyonlarını, oyuncuların aldığı süreleri iyi takip edip draftlara katılırsınız ‘underdog’ oyuncuları daha rahat kapabilirsiniz.

 

Son olarak bizim ligimize de https://yho.com/nba?l=128593&k=22a3e7d9ba3a4442&soc_trk=lnk&ikey=e25440fea5dd3ae9 bu linkten katılabilirsiniz. Draftımız Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece 00:00’da online olarak yapılacak.

Hakkında - Doğuş Usta

Avatar
Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

Michael Jordan’ın Kariyerinin En İyi 10 Hareketi

NBA dendiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen basketbolcu olan Michael Jordan, kimi otoritelere göre NBA tarihinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir