Ana Sayfa / Futbol / Tarihin En Güzel Sokak Röportajı: Tommy Lawrence

Tarihin En Güzel Sokak Röportajı: Tommy Lawrence

Merseyside Derby (Liverpool – Everton ) İngiltere’nin Liverpool kentinin iki büyük takımının arasında oynanan derbiye verilen isimdir. İngiltere’nin en büyük rekabetlerinden olan bu derbi öncesi BBC, Liverpool kentinde insanlarla röportajlar yapar ve derbiyle ilgili birtakım sorular sorar. Sorulardan birisi 1967 yılında Everton’ın stadyumu olan Goodison Park’ta oynanan ve aynı zamanda Anfield Road’tan da dev ekranda canlı yayınlanan Fa Cup maçı ile ilgilidir. Tabii ki bu soruyu sormak için o tarihi hatırlayabilecek yaşlı birini ararlar. ”1967’de oynanmış olan Merseyside derbisi Fa Cup 5. tur maçını hatırlıyor musunuz?” sorusuna istenen cevabı alma ihtimaliniz ne kadar yüksek olabilir ki? Eğer soruyu tesadüfen o maçta Liverpool’un kalesini koruyan güzel amcamız Tommy Lawrence’a sorarsanız gayet olabilir. Tommy Lawrence o maçta Liverpool’un kalesini korumaktadır. Soruyu duyduğunda yüzünde oluşan heyecan ve, ”I played in it” derken ki mutluluğu görülmeye değer. Çocukları onun için: ”Genelde eski maçlar hakkında konuşmayı sevmez ama o maç çok iyi oynamıştı.” demişler. Kariyerinde Liverpool ile yaklaşık 400 maça çıkmış olan Tommy Lawrence gerçekten de o maçın kahramanlarından biriymiş. 1967’den hatırladığı anı yeni bir anıyı yaratmış ve elimize aşağıdaki video olarak düşmüş..

 

Hakkında - Doğuş Usta

Avatar
Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

Süper Lig Şampiyonları Listesi – Şampiyonluk Sayıları

1959 yılına kadar ülkemizde Türkiye Futbol Şampiyonası ve Milli Küme adlarıyla çeşitli futbol turnuvaları düzenlenmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir