Ana Sayfa / Fitness & Sağlık / Reiki Nedir, Nasıl Uygulanır?

Reiki Nedir, Nasıl Uygulanır?

Her yerde var olan anlamına gelen -Rei ve ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelen -Ki kelimelerinden oluşan Reiki, sözlük anlamı olarak her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Reiki’nin günümüzde kabul gören anlamı ise “Evrensel Yaşam Enerjisi”dir. Kelime anlamının ötesinde Reiki nedir diye baktığımızda, Reiki’nin hiçbir dine ya da inanca başlı olmayan, ruhsal bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz. Reiki her türlü bedensel ve ruhsal sıkıntı ya da hastalıklarda uygulanarak, kişilere tedavi süreçlerinde yardımcı olmaya yaramaktadır.

Reiki Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir?

Reiki nedir, nasıl öğrenilir, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir gibi sorular bu uygulamayı merak eden kişiler için cevap aranan temel sorulardır. Reiki öğrenmek için herhangi bir kişisel yetenek ya da deneyim gerekmemektedir. Reiki eğitimini almayı istemek ve bunun getirilerinin farkında olmak yeterlidir. Reiki eğitmeni tarafından kişilerin kalp ve el çakraları, Reiki enerjisi için uygun hale getirilmektedir. Reiki uygulaması son derece basittir. Sessiz, huzurlu bir ortamda, rahat elbiseler giyilmelidir. Dilenirse mum ve tütsü gibi hafif kokular ya da esanslar da ortamda kullanılabilir. Reiki yapacak olan kişi ellerini kişinin vücudundan 5 cm kadar mesafede tutarak enerjiyi vermektedir. Tüm vücuda enerji gönderilebileceği gibi problemli bölgelere öncelik de verilebilir. Reiki başkalarına yapıldığı gibi, kişi kendine de uygulama yapabilmektedir. Uygulama sırasında sorunlu bölgelerde ve Reiki yapan kişinin elince sıcaklık meydana gelmektedir.

Reiki nedir sorusu ile başlayan bu uygulamanın, özellikle yeni yeni meydana gelen hastalıklarda çok daha etkili olduğu bilinmektedir. Reiki uygulaması meditasyondan farklı bir yöntemi ve faydaları olan bir olaydır. Reiki’nin bilinen faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

-İçsel huzura kavuşma

-Kronik hastalıkların iyileşmesi

-Bağışıklık sisteminin güçlenmesi

-Stresin, ağrı ve acının azalması

-Korku duygusunun kaybolması

-Mevcut hastalıkların kötüye gitmesinin engellenmesi

-Sezgilerinizin ve olaylar karşısındaki farkındalığınızın artması

-Depresyon gibi psikolojik sorunlarda tedavi sürecine katkı sağlanması

-Uyku problemlerinin çözülmesi

-Vücudunuzda yer alan yaraların çok daha çabuk iyileşmesi gibi birçok faydası bulunmaktadır.

Reiki enerjisinin maddeden geçebilir olması her alanda uygulanabilmesini mümkün kılmaktadır. Reiki enerjisi bu anlamda sadece insanlarda değil, hayvanlarda, bitkilerde ve eşyalar üzerinde de uygulanabilmektedir. Reiki uygulamalarından maksimum etkiyi alabilmek adına Reiki seanslarının düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir.

Yoga Nedir?

 

Hakkında - Özgür Emek

Özgür Emek

Bir Makale Daha?

Sağlıklı Beslenme Programının Faydaları

Sağlıklı beslenme, vücudumuzun ihtiyacı olan besin ögelerini yeterli ve dengeli bir şekilde vücuda almaktır. Gerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir