Ana Sayfa / Basketbol / NBA’de Haftanın Panoraması (25 Aralık-8 Ocak)

NBA’de Haftanın Panoraması (25 Aralık-8 Ocak)

NBA’de son 2 hafta oldukça fırtınalı geçti. Noel günü maçlarıyla başlayan maraton Golden State, Cleveland, Houston, Boston gibi ekiplerin kendi aralarında oynadığı kıran kırana maçlarla devam etti. The Little Guy uzun sakatlıktan çıkıp oyuna geri döndü. Kawhi sakatlığın etkilerinden arınıyor. Oklahoma City sezon başından beri ilk defa takım kimyasını yakalamış gibi görünüyor. Kim ne derse desin, NBA izlemenin çok çok keyifli olduğu zamanlar bunlar.

 

25 Aralık gecesi son finalistler karşılaştı ve kazanan Warriors oldu. Maç sonunda Durant’in LeBron’a yaptığı blok çok tartışıldı ve pek çok kişi bu hareketin faul olduğu görüşünde. Diğer maçlarda da OKC Houston karşısında, Washington da Boston karşısında galip gelmeyi bildiler. Daha sonraki maçlarda OKC yine istikrarsız bir görüntü çizse de Westbrook geçen seneki gibi takımı sırtlama rolüne döndüğünde bu takım belirgin şekilde daha iyi sonuçlar almaya başladı.

Boston’un Dönüşü

28 Aralık’ta epik bir mücadelenin ardından Boston 26 sayı farktan gelerek Houston’u mağlup etti. 16 maçlık kazanma serisi bittikten sonra biraz tökezlemişlerdi ancak yeniden toparlanıyorlar ve tam bir takım oyunu ile yapıyorlar bunu. Her maç başka bir oyuncu öne çıkıyor ve uzun zamandır bir çaylağın kazanan bir takımda bu kadar önemli rol aldığını hatırlamıyorum. Tatum kesinlikle çok çok özel bir yetenek. Hep benzetildiği Paul Pierce’ın yarısı kadar parlak bir kariyere sahip olsa gelecek yıllarda (ve elbette bunu yeşil formayla yapsa:d) sevinçten Şener Şen gibi koşarım sokaklarda.

Warriors Durmuyor!

Ancak bu döneme damga vuran ekip Golden State Warriors oldu. 7 maçın 6 tanesini kazandılar ve kurbanları arasında Cleveland, Houston, Memphis ve Clippers gibi normalde çok zor fikstür diyeceğimiz rakipler vardı. Şu anda neredeyse tüm hücum istatistiklerinde zirvede yer alıyorlar ve lig ilerledikçe hücumları daha da keskinleşiyor.

Curry Curry Curry!

Curry bu dönemi 36 sayı, 6 ribaund, 4.8 asist ve 1.3 top çalma ortalamayla geçti ve takımını sırtlayan isim oldu. %54 isabetle bulduğu maç başına 7 üçlük ise pastanın üstündeki krema yerine geçti resmen. Bu kadar zor bir fikstürde böyle bir performans için söyleyecek kelime bulamıyorum. Asıl bombayı ise sona bıraktım. Curry sahadayken takımı ortalama +15.5 sayı daha fazla bulmuş rakiplerden. Burada yazdığım hemen hemen her alanda ligin zirvesinde yer aldı Curry bu dönemde. Diğer dikkat öeken isimler de Russell Westbrook ve Anthony Davis oldu.

Haftanın En’leri

Haftanın Takımı: Golden State Warriors
Haftanın Oyuncusu: Stephen Curry
Haftanın Koçu: Brad Stevens
Haftanın Çaylağı: Ben Simmons

Hakkında - Yavuz Çağdaş

Avatar
Bütün sporları seven sıkı bir NBA takipçisi, Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu.

Bir Makale Daha?

Michael Jordan’ın Kariyerinin En İyi 10 Hareketi

NBA dendiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen basketbolcu olan Michael Jordan, kimi otoritelere göre NBA tarihinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir