Ana Sayfa / Basketbol / NBA’de Haftanın Öne Çıkanları (07.02.2017-13.02.2017)

NBA’de Haftanın Öne Çıkanları (07.02.2017-13.02.2017)

Haftanın dikkat çeken maçı: Wizards 135-140 Cavaliers

Haftaya 2016 – 2017 Nba sezonunun belki de en uzun hatırlanacak olan maçıyla başladık. Maçtan önce John Wall’un maç için “Kariyerimdeki en önemli normal sezon maçı” demesi çoğu basketbolsever tarafından biraz abartı olarak karşılansa da maç sonunda ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk. İki takım için de tüm dişlilerin kusursuz çalıştığı, kritik anlarda inanılmaz şutların sokulduğu bir maç izledik. Normal sürenin sonunda Lebron James’in önce hatalı yürümeyle karışık da olsa bomboş turnikeyi kaçırması, ardından çok zor bir şutu sokarak maçı uzatma çeyreğine taşıması maçın hikayesini daha da akılda kalıcı hale getirdi. Uzatma periyodunda ise maç boyu vasat bir performans sergileyen Kyrie Irving, 2016 Nba Finalleri 7.maçına selam çakan oyunuyla maçı Cleveland’a getirdi.

Bucks Laneti

Milwaukee Bucks taraftarı sezona çok iyi giren Jabari Parker ve Giannis Antetokounmpo ikilisine takım için çok değerli bir parça olan Khris Middleton’ın da katılacağı Miami Heat maçını iple çekiyorlardı ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Çaylak yılında sezonun büyük bir bölümünü kaçırmasına neden olan sakatlığını aynı dizinden tekrar yaşayan Jabari Parker sezonu kapattı. Khris Middleton’a kavuşmuşken Jabari Parker’ı kaybetmek Milwaukee Bucks için bir anlamda bu sezonki hedeflerinden uzaklaşması anlamına geliyor.

Kevin Durant Oklahoma’da

Geçen sezon serbest kaldıktan sonra Golden State Warriors’a katılan Kevin DurantChesapeake Energy Arena’da Golden State Warriors formasıyla ilk maçına çıktı. Yüzük için terk ettiği Oklahoma’nın ona sıcak bir karşılama hazırlayacağını beklemek hayalcilik olurdu. Hem taraftarlar hem de birlikte oynarken çok yakın arkadaş oldukları bilinen Russell Westbrook eski dostunu pek hoş karşılamadı. İntikam için yanıp tutuşan Russell Westbrook ve Thunder taraftarı Durant’i salonlarında tekrar görünce kan kokusu almış köpek balıkları gibiydiler. Maçı Golden State Warriors 114 – 130 kazandı. Kevin Durant 34 sayı 9 ribaund 3 asist ile oynarken Russell Westbrook’un 47 sayı 11 ribaund 8 asistlik performansı intikam almasına yetmedi.

Yazar: Ozan Taşar

Hakkında - Ozan Taşar

Avatar

Bir Makale Daha?

Michael Jordan’ın Kariyerinin En İyi 10 Hareketi

NBA dendiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen basketbolcu olan Michael Jordan, kimi otoritelere göre NBA tarihinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir