Ana Sayfa / Basketbol / LA Lakers ve LeBron James Dedikodusu

LA Lakers ve LeBron James Dedikodusu

Los Angeles Lakers uzun zamandır ligde kötü durumda ve sürekli draft adaylarını izleyerek , bekleyerek ve eğiterek yükselmeye çalışıyordu. Takımın idari yapısı değişince bu rotadan çıkılıp yıldız arayışına gidilmesi çok da şaşırtıcı değil. Gerek GM Pelinka gerek Magic Johnson istediklerini çok açık ortaya koydu: Hızlı bir şekilde zirveye oynamak. Klişeleşmiş şeylerdir ama “büyük takımda büyük topçu oynar ” gibi cümleleri hep duyarız. Nitekim doğrudur bunlar. Sadece takımın adından değil maddi durumundan, tarihinden her şeyiyle bunu destekler. Lakers, D’Angelo Russell merkezli takasta işin maddi yönünün bir kısmını halletti. Mozgov’a verilen saçma sapan kontrattan kurtararak bir yıldız için maximum kontrat verebilecek duruma getirdi. Asıl hedef ise bir diğer yersiz ve gereksiz kontratı olan Luol Deng’i takaslamak. Lakers bunları yaparken genç yıldız adaylarının birkaçını elden çıkarmak zorunda kalacak. Gerçekçi olmak gerekirse D’Angelo beklenenin altında kaldı ve bunun yanında saha dışında saçma sapan işlere karıştı. Los Angeles büyük bir şehir ve medyası özellikle magazin olarak devasa boyutlarda. Şehrin en önemli simgelerinden biri olan Lakers’ta oynayıpta bunlara karışmamak zor iştir ve D’Angelo’da pek başarılı olamadı.

yorum ki Magic Johnson ve Lakers Paul George-LeBron James

Son konuşulan haberlerden yola çıkarak söylüyorum ki Magic Johnson ve Lakers Paul George-LeBron James ikilisini aynı anda takımda görmek istiyor . Lakers bunun için şu an ilk olarak Paul George’u takaslamaya çalışıyor. Gelecek sezon FA durumuna gelecek oyuncuyu Pacers her an elinden çıkartabilir. Çünkü gelecek sezon hiçbir şey almadan oyuncuyu kaybedebilir. Lakers bundan sonra tamamen LeBron’a odaklanacak . Bunun yanında zaten draftta 2.sırayı alıp geçen draftın 2.sırası ile genç çekirdeğini sürdürecek. Ingram ve bu sene seçilecek adamın takaslanacağını düşünmemekle birlikte takaslanırsa da şaşırmayacağım.

İşin diğer tarafında LeBron James var.  Tarihin en iyi oyuncularından birisi ve Cavaliers,  tarihinde görüp göremeyeceği  başarılara imza attı. Borçlar ödendi de diyebiliriz kısaca. LeBron gitmek ister mi sorusuna henüz bir cevabım yok. Eşinin artık LA’de yaşamak istediği söyleniyor. LeBron’un Hollywood’a kapak attığını zaten biliyoruz. Cazip gelmesi çok doğal olacaktır. Burada önemli olan soru ise Lakers veya Clippers neler yapabilir LeBron için. Clippers elinde Chris Paul’u tutarsa kozlarını genişletir . Öte yandan Lakers bu yaz Paul George işini bitirirse bu duruma da denge getirebilir. Sadece LeBron için değil Lakers’a gelme ihtimali olan diğer oyuncular içinde daha cazip olacaktır. LeBron James 3.takımına gitmekten çekinmeyecektir . Cavaliers’a dönmesi bir projeydi ve döndü. Bunun yanında hayalinide gerçekleştirdi. Yinede böyle büyük kariyerli oyuncuları barındırmak her zaman zordur. LeBron gibi gizli gizli GM’lik yapan ve asıl hedefinin artık mirasını genişletmek olan bir oyuncu için bir başka macera kötü bir fikir değil. Tabi bunu başarılı olabilecek bir yapıyla yaparsa .

Ortalık oldukça karışık durumda. Tarihin en iyi draftlarından birisi olabilir denilen bir draft geçireceğiz. Takımlar her türlü hamleye açık ve hiç beklenmedik işler olabilir. Saha dışında gerçekleşen bu olaylarında keyfini çıkarmak gerekir.

Yazar: Efe Yamanlar

Hakkında - Efe Yamanlar

Bir Makale Daha?

Michael Jordan’ın Kariyerinin En İyi 10 Hareketi

NBA dendiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen basketbolcu olan Michael Jordan, kimi otoritelere göre NBA tarihinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir