Ana Sayfa / Fitness & Sağlık / Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Alma

Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Alma

Fazla kilolar bizler için ne kadar sağlıksızsa, zayıflık olarak tabir edilen ideal kilonun altında olmak da bir o kadar sağlıksızdır. Kişiler, fazla kiloları nedeniyle hızlı kilo verme, zayıflıkları için ya da kas kütlelerini arttırmak istemeleri nedeni ile de hızlı kilo alma yollarına başvurmaktadır. Hızlı kilo alma niyetinde olan kişiler, kilo almayı sağlıklı bir şekilde yürütmelidir. Aksi takdirde yağlanma ile alınacak kilo, yarardan çok zarar sağlayacaktır. Kilo alırken kas kütlesinin arttırılarak kilo alınması sağlıklı olduğu kadar, fit bir görünüme de ulaşmayı sağlamaktadır.

Hızlı Kilo Almanın Sağlıklı Yolları

Hızlı kilo alma ihtiyacı, ideal kilosunun altında olan ve fiziksel görüntüsünü beğenmeyen kişilerde ortaya çıkmaktadır. Zayıf görüntü sağlık açısından olduğu kadar, ruhsal açıdan da kişiler için sağlıksızdır. Zayıf ve çelimsiz görünen kişilerde özgüven sorunlarının ortaya çıktığı bilinmektedir. Kilo almak isteyen kişilerin, bu süreci sağlıklı bir şekilde yürütmesi son derece önemlidir. Kilo almak adına karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmek, her ne kadar size kilo aldırıyor görünse de bu sağlıksız bir kilo alma şeklidir. Kilo almak için gereken temel nokta, gün içinde yakılan kalori miktarından daha fazla kalori alınmasıdır. İdeal kalori fazlası günde 300-500 kalori arasında değişmektedir. Daha hızlı bir şekilde kilo almak isteyen kişiler, günde 1000 kalori fazlasıyla kilo hızlı bir şekilde kilo almaktadır.

Sağlıklı kilo almanın en temel noktası protein tüketimidir. Kasları meydana getiren proteinler, kas kütlenizin artmasını ve bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır. Proteinin doyurucu olması, iştahınızın da azalmasına neden olduğu unutulmamalıdır. Et, balık, süt ve süt ürünleri, fındık ve bakliyatlar protein yönünden zengin besin kaynaklarıdır. Bu süreçte mümkünse kaslarınızı spor programları ile çalıştırarak kas gelişimini hızlandırabilirsiniz. Karbonhidrat ve yağ tüketimini fazla yapmamaya özen gösterin. Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek adına karbonhidrat ve yağ tüketimini vücudunuzun ihtiyacı kadar almanız önemlidir. Diyetisyenler he ne kadar kilo vermede akla gelen ilk kişiler olsa da, kilo alma konusunda da sizlere yardımcı olacaktır. Cinsiyet, yaş ve kilo gibi farklılıklar, hızlı kilo almada izlenecek yollarda değişikliklere neden olduğundan, diyetisyen kontrolünde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almak da oldukça idealdir.

Sağlıklı Beslenme Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Hakkında - Özgür Emek

Özgür Emek

Bir Makale Daha?

Kel Aliço Kimdir? Kel Aliço’nun Kariyeri

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin unutulmaz pehlivanlarından olan Kel Aliço, 27 yıl arka arkaya Kırkpınar’da başpehlivan olma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir