Ana Sayfa / C Grubu / Euro 2016 C Grubu 3. Maçlar

Euro 2016 C Grubu 3. Maçlar

Avrupa Şampiyonası C Grubu’nu oyun olarak Almanya ve Polonya sürklase etmiş durumda. Almanya favori olmanın hakkını vererek ilk maçta Ukrayna’yı 2-0 ile rahat geçti. Tempolu futbolu tüm maça yayamasalar da sistemli oyunlarına devam ettiklerini herkese gösterdiler. Ukrayna ise ilk maçta pek turnuvaya hazır bir takım görüntüsü çizmedi. Konoplyanka ve Yarmolenko’ya fazla iş düşüyor ve onlar oyuna giremediklerinde takım çok olumsuz etkileniyor.

Polonya – Kuzey İrlanda maçında favori Polonya maç boyunca iyi futbol oynadı. Özellikle savunma beklerinin de katkısıyla çok hızlı hücuma çıkıyorlar. Lewandowski’nin merkezde olduğu seri bir futbol oynuyorlar. Maçı daha farklı da bitirebilirlerdi. Kuzey İrlanda ilk maçta defansif bir oyun oynamaya çalıştı ama beceremedi. Belki de ilk maçın stresini kaldıramadılar.

2. maçlarda Kuzey İrlanda, ilk maçta yapamadığını yaptı ve akıllıca geriye yaslanıp kontra aradı. Daha disiplinliydiler ve maçı da 2-0 kazandılar. Ukrayna bu maçta favori olmanın dezavantajını yaşadı. Çünkü kapanan bir takımı rahatlıkla açabilecek olgun bir oyunları yok. Hücumu ve golü düşünmeleri onları pozisyon vermezken tam tersine defansta açık vererek golleri yediler ve maçı kaybettiler.

Almanya – Polonya arasındaki maç da turnuvanın tek golsüz biten maçı oldu. Almanya, zaman zaman baskı kursa da istediğini alabilecek kadar iyi oynamadı. Polonya’nın özellikle 2. Yarıda ne kadar sağlam bir takım olduğunu gördük. Artık bu seviyelerde oynayabilecek kapasitede, Almanya’ya kafa tutabilecek bir takım olduklarını gösterdiler, %90 ihtimalle istediklerini alıp gruptan çıktılar.

 

Euro 2016 C Grubu 3. Maçları

Almanya – Kuzey İrlanda

Almanya’nın rahat kazanacağı bir maç olacaktır. Kuzey İrlanda her ne kadar Ukrayna maçında iyi bir görüntü verse de Almanya’nın yaratıcı hücumlarını karşı koyamayacaklardır. Almanya, Polonya maçında kaybettiği puanın acısını bu maçta çıkarmak isteyecektir. Kuzey İrlanda’nın bir farklı mağlubiyeti kabul edeceğini düşünüyorum. Çünkü sıfır averajla üst tura çıkmaları yüksek ihtimal.

milik gol polonya

Polonya – Ukrayna

Polonya ilk iki maçlar itibariyle Avrupa Futbol Şampiyonası’nın en iyi futbolunu oynayan takımlardan. Ukrayna da bana göre Türkiye’den sonra sonra oyuna en az karakter koyabilen takımlardan. Ukrayna’nın bu maçı mutlaka kazanmak zorunda olması, seri oynayan ve iyi kontraya çıkan Polonya için avantaja dönecektir. Polonya’nın kazanıp grup liderliğini kovalayacağını, Ukrayna’nın da sıfır puanla turnuvaya veda edeceğini düşünüyorum.

Hakkında - Doğuş Usta

Avatar
Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

Süper Lig Şampiyonları Listesi – Şampiyonluk Sayıları

1959 yılına kadar ülkemizde Türkiye Futbol Şampiyonası ve Milli Küme adlarıyla çeşitli futbol turnuvaları düzenlenmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir