Ana Sayfa / Boks / Conor McGregor Kimdir? Kariyeri…

Conor McGregor Kimdir? Kariyeri…

Conor McGregor 14 Temmuz 1988 tarihinde İrlanda’nın Dublin şehrinde ailenin ilk çocuğu olarak doğdu. McGregor’un boks ve kick boks kariyeri 2000 yılında daha 12 yaşında iken başladı. 175 cm ile kısa boylu sayılabilecek biri olan Conor McGregor’un mesleği profesyonel karma dövüş sanatçısı ve güreşçi olarak geçmektedir.

Conor McGregor’un Kariyeri

2000 yılından 2008 yılına kadar düzenli olarak boks ve kick boks eğitimi alan Conor, 2008 yılında karma dövüş sanatları(MMA) antremanlarına başladı. Bu alandaki ilk başarısını ise 2012 yılında Cage Warriors tüy sıklet ve hafif siklette elde etmiştir. 2013 yılında ise UFC’de şampiyon olarak adını manşetlere yazdırmaya başladı.

2015 yılında Jose Aldo’nun sakatlaması önemli bir fırsat elde edip UFC  tüy sıklet finaline katılma hakkı kazandı. Bu maçta da rakibi Chad Mendes’i nakavt ederek geçici UFC  tüy siklet şampiyonu olmayı başardı. Jose Aldo’nun sakatlığı geçince onunla yaptığı maçı da 13 saniyede kazanarak geçici olan şampiyonluğunu kalıcı hale getirdi. Ayrıca bu maçta UFC unvan maçlarında en hızlı nakavt eden sporcu ünvanını da elde etti. Daha sonra 12 kasım 2016 yılında UFC 205 Tüy siklette de şampiyon olarak UFC tarihinde iki farklı siklette şampiyon olan ilk dövüşçü ünvanını kazanmıştır.

Tüm bunlar bir yana, Conor McGregor’un karakteri, maçlarda yaptıkları, özgün karakteri, özetle başarılı bir deli olması onu fenomen haline getirdi. Hatta öyle ki katıldığı tüm dövüş organizasyonlarından daha büyük bir reputasyona sahip olduğu için organizasyonlar artık onun talep ettiği şekilde dönmeye başladı. Aslına bakarsanız Mayweather ile yapacağı boks maçı da bunun sonucu. İki büyük fenomen. Beklenen büyük hasılat. Şov…

Conor McGregor’in ilk yenilgisi ise 2016 yılında rakibi Nate Diaz’a karşı oldu. UFC 196 etkinliğinde karşılaştığı rakibine karşı ilk UFC yenilgisini alan İrlandalı, 20 ağustos 2016 tarihinde ise UFC 202’de Nate Diaz’ı puan ile mağlup ederek ünvanını geri kazandı.

Boks dışında aktörlükte yapan Conor Mcgrogor’un Game of Thrones’ta oynayacağı üzerine büyük dedikodular döndü. Yapımcılardan bununla ilgili bir açıklama gelmese de hangi rolde oynayacağı üzerine bir çok söylenti ve teoriler ortaya atıldı. Conor’u 8. sezonda görürsek şaşırmayalım. Hafthor Bjornsson(Dağ) karakterinin de profesyonel sporcu olduğunu hatırlatalım.

Yazıda son cümleleri merakla beklenen  dövüşe ayıralım.

Conor McGregor ile ilgili beklenen en büyük etkinlik ise şüphesiz ki 26 Ağustos’ta Floyd Mayweather ile yapacağı maç olacak. Müthiş bir şekilde pazarlığı yapılan bu etkinlikten sonra McGregor ya krallığını ilan edecek ya da karizmayı çizdirecek. Aslında her ihtimalde servet kazanacak olduğu için ikili açısından kaybeden olmayacak. Bakalım neler olacak…

Hakkında - Cihan Demirtaş

Avatar

Bir Makale Daha?

Bilinmesi Gereken Temel Boks Terimleri

Boks günümüzde profesyonel olarak, eldiven başta olmak üzere çeşitli ekipmanlarla, ring dediğimiz belirli ölçü ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir