Ana Sayfa / Boks / Anthony Joshua – Wladimir Klitschko Maçı Özeti, Full Tekrarı

Anthony Joshua – Wladimir Klitschko Maçı Özeti, Full Tekrarı

Anthony Joshua – Wladimir Klitschko boks maçı beklentileri tam anlamıyla karşıladı ve tarihe geçecek bir nakavta sahne oldu. Bugüne kadar önüne çıkan bütün rakiplerini dümdüz eden Joshua, Klitschko’yu da nakavt etmeyi başardı. Daha önce oynadığı maçlarda burnu bile kanamayan Joshua’nın Klitschko karşısında yaşadığı zor anlar da hafızalara kazındı. Tabiri caizse Anthony Joshua’nın karizması az da olsa çizildi.. Biz de madem böyle efsane bir maç yaşandı, sitemize arşivlik kalsın diye Joshua – Klitschko maçının özetini ve full tekrarını ekledik. Direk özet için yazıya gelenler aşağıdaki linklerde Anthony Joshua – Wladimir Klitschko boks maçının özetini izleyebilirler. Biz şimdi maçın hikayesine geçelim…

HOLLYWOOD FİLMİ TADINDA TARİHİ BOKS MAÇI

41 yaşındaki Wladimir Klistchko son 20 yılın en büyük boksörlerinden birisi. Öyle ki elindeki kemerleri ve ünvanları 2004’ten 2015’e kadar korumayı başarmıştı. Anthony Joshua ise 18 maçın 18’ini de nakavtla kazanan, ringde makine gibi sağlam duran, varlığı dosta güven; düşmana korku salan 27 yaşında bir kardeşimizdi. İki isim de böyle büyük olunca maç için Wembley Stadyumu’ndan tarih alındı ve Joshua – Klitschko maçının 90.000 kişinin önünde oynanacağı kesinleşti. Favori açık ara Anthony Joshua’ydı. Yabancı bahis firmaları Joshua’nın galibiyetine 1.45 gibi bir oran veriyorlardı.. Maç Wembley’de, 90.000 kişinin önünde başladı. Klitschko ciddi anlamda deplasmandaydı..

Bugüne kadar rakipleri uyutmasıyla bilinen Klitschko maça beklenenden daha agresif başladı. – Özellikle karşısında Joshua olduğunu düşünürsek – İlk 4 raundda fazla aksiyon beklenilmese de maç izleyenleri tatmin eder şekilde ilerliyordu. Daha sonra kritik 5. raunda gelindi. Joshua bu raunda çok sert başladı ve Klitschko’yu yere indirdi. Buradan sonra herkesin beklediği Joshua’nın 20 saniye içinde Klitschko’yu nakavt etmesiydi ama öyle olmadı, hatta tam tersi oldu. Klitschko ayağı kalktıktan sonra attığı sağlam bir yumrukla Joshua’yı baya bir sarstı. 30 saniye önce yere yığılan adam oldukça agresifçe Joshua’nın üstüne gitmeye başladı. Joshua da anlaşılmaz bir şekilde inanılmaz yoruldu ve ayakta zor duracak haldeydi. Klitschko da doğru taktikle iyice Joshua’nın üstüne gitti ve Joshua’yı yere indirdi.

Burası çok kritik bir nokta çünkü Joshua profesyonel kariyeri boyunca ilk defa yere düşmüştü. Ringde ilk defa yüzündeki o net ifade kaybolmuştu. Buradan sonra herkes maçı Klitschko’nun alacağını ve Joshua’nın nakavt olacağını düşündü ama öyle de olmadı. Joshua yere düştükten sonra Klitschko beklenildiği kadar agresif oynamadı. Bence bu büyük hataydı. Daha sonra raundlar devam ettikçe Joshua üstündeki sersemliği atmaya başladı, Klitschko ise yorulmaya başladı. 11. raundda maç yine çekişmeli giderken Anthony Joshua’nın tarihe geçen o aparkatı geldi ve Klitschko 20 dakikada 5 duble rakı içmiş kafayla yere yığıldı. Buradan sonrası zaten çok belliydi, Joshua üst üste yumruklarını sıralamaya başladı ve Klitschko nakavt oldu..

19. KEZ ÜST ÜSTE NAKAVT, IBF VE WBA KEMERLERİ JOSHUA’NIN

Wladimir Klistschko’yu nakavt eden Anthony Joshua böylelikle 19. maçını da nakavtla kazanmış oldu. Joshua ayrıca IBF ve WBA kemerlerinin de sahibi oldu.

41 yaşındaki Klitschko ise 69. maçında 5. mağlubiyetini aldı. Kemerini kaybettiği Tyson Fury maçından sonra Joshua’ya da yenilerek üst üste 2. kez mağlup olmuş oldu.

ANTHONY JOSHUA – WLADIMIR KLITSCHKO BOKS MAÇI ÖZETİ VE FULL TEKRARI

Joshua – Klitschko maçının full tekrarını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Anthony Joshua – Wladimir Klitschko full tekrar izle

Klitschko – Joshua maçının özetini izlemek için de aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Klitschko – Joshua maçı özet izle

Anthony Joshua ve Wladimir Klitschko arasındaki boks maçı ciddi anlamda tarihe geçti. Bundan sonra Joshua’nın kiminle karşılaşacağı merakla bekleniyor. Bu önemli maçlar kesinleştiğinde biz de sitemizden duyuracağız.

Hakkında - Doğuş Usta

Avatar
Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

Aparkat Nedir, Nasıl Atılır?

Boks sporunda en fazla duyulan ve bilinen terimlerden biri olan aparkat, boksun en temel vuruş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir