Ana Sayfa / Futbol / Almanya Bundesliga Gol Krallığı ve Asist Krallığı

Almanya Bundesliga Gol Krallığı ve Asist Krallığı

Almanya Bundesliga gol krallığı ve asist krallığı zirvesindekiler her zaman dünyanın en yetenekli futbolcuları arasında sayılır. Çünkü bu ligde rekabet her zaman en üst seviyededir. Son zamanlarda Bayern Münih şampiyonlukta yerini kimseye bırakmasa da Almanya gol krallığı yarışında kazanan farklı takımlardan çıkabiliyor.

Almanya Bundesliga Gol ve Asist Krallığı Yarışı

Almanya Bundesliga gol krallığı yarışını takip edebileceğiniz 3 linki aşağıda sizlerle paylaşacağız. Birincisi Transfermarkt’ın sitesinden. Buradan güncel gol ve asist kralına ulaşabilirsiniz.

Almanya Ligi Gol Krallığı ve Asist Krallığı (Transfermarkt) için tıkla.

  • İkinci linkimiz BBC’den. Burada oyuncuların attığı gollerin yanında çektiği şut sayıları ve kaleye bulan şut ortalamaları gibi güzel istatistikler de var. Buradan hangi forvetin daha verimli olduğunu görebiliriz.

Almanya Bundesliga Gol Krallığı ve Oyuncuların Kaleyi Bulan Şut Yüzdeleri için tıkla.

  • Son linkimiz ESPN’in sitesinden. Bu 3 kaynak da kesinlikle güvenilir kaynaklar. İstatistik sevenler bu kaynakları kullanabilir. ESPN’de diğerlerinden farklı olarak fair play ve kart sayıları da mevcut.

Almanya Bundesliga Gol Krallığı (ESPN verileri)

Almanya Bundesliga Gol Kralları Listesi

Almanya geçmiş gol kralları listesinde son 10 yıla baktığımızda en iyi forvetleri görebiliyoruz. Klose, Gekas, Dzeko, Mario Gomez, Lewandowski… Bitiricilik makineleri.

bundesliga gol krallığı

Gol krallığı yarışını ve Almanya Bundesliga gol kralları listesini sürekli güncelleyeceğiz. Güzel linkler buldukça yazıya ekleyeceğiz.

Avrupa’nın bütün büyük liglerinin gol ve asist krallarını ulaşabileceğiniz linklerin bulunduğu yazımız için tıklayabilirsiniz.

Hakkında - Burak Aksoy

Avatar
Sporun her dalından keyif alan bir sporsever, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi.

Bir Makale Daha?

Süper Lig Şampiyonları Listesi – Şampiyonluk Sayıları

1959 yılına kadar ülkemizde Türkiye Futbol Şampiyonası ve Milli Küme adlarıyla çeşitli futbol turnuvaları düzenlenmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir