Ana Sayfa / Basketbol / NBA 2018 Finalleri Başlıyor  — Şef, Yılan, Eşek ve Klay Thompson

NBA 2018 Finalleri Başlıyor  — Şef, Yılan, Eşek ve Klay Thompson

Bir önceki yazıda kral ve diğer herkes demiştik. Kralın karşısında mahşerin 4 atlısı duruyor.

2018 NBA Finalleri Başlıyor – Kral ve Diğer Herkes!

Golden State’in güç bela da olsa, Batı konferansı final serisinde Houston Rockets’ı 7 maç sonunda geçti. Thanos’u (yani LeBron’u) nihayetinde yenecek olan Avengers gibi kadrosu olan Golden State’in büyük dörtlüsünü tekrar hatırlayalım.

Şef 

Stephen Wardell Curry
Golden State Warriors’un dinamosu. Gelecekte insanların en iyi 5ine yazarken sıklıkla Magic Johnson’ın önüne koyacağı adam. 2 defa MVP. Bir sezonda en çok 3 sayı isabeti bulma rekorunun birincisi, ikincisi, üçüncüsü ve beşincisi. 2015–2016 sezonunda istatistiksel olarak hesaplanan en iyi hücum sezonunu oynadı. İnsanlık tarihinin bilinen en iyi şutörü.

Yılan

Kevin Wayne Durant
Tarihin en gördüğü en çok yönlü, durdurulamaz ve sinir bozucu skorerlerinden biri. Belki de en iyisi. Tarihte 4 sayı krallığı, MVP’si, şampiyonluğu ve finaller mvp’si olan 3 oyuncudan biri. Diğerleri kısaların en iyisi Michael Jordan ve uzunların en acaipi Wilt Chamberlain. Artık savunma yönünü de oynuyor. Boyu+kollarının uzunluğu hem hücumda hem de savunmada karşı takıma haksızlık.

Eşek

Draymond Jamal Green
Bay city’nin ruhu. İki kendi prime zamanlarını yaşayan mvp, bir finaller mvp’si veteran ile aynı takımda  oynuyor olması sizi yanıltmasın. Golden State Warriros’un lideri Draymond Green’dir. Soyunma odasında en çok onun sesi çıkar, sahada hakemle dalaşır, tüm pis işleri üstlenir, adam adama veya alan fark etmez savunma yapar, hücumu kurar, haddini bilerek sayısını atar ve en önemlisi rakibi gıcık eder. Sevmemek sonuna kadar hakkınız. Ama hakkını teslim etmek zorundasınız.

Ve Klay Thompson as Klay Thompson
Bu adam gerçek değil bence. Dünyanın en güzel hayatını yaşıyor paşam. Babası Mychal Thompson zamanında showtime Lakers’ta oynamış. Yani hem genetik hem para var. Üstelik Los Angeles’tasın. Emin olun Klay Thompson’ın NBA öncesi hayatı bile hepimizin hayalini kurduğu hayatla iddialaşır. Bu biiir. İkinci önemli konu da beyimizin rahatlığı. Hayatta en önemli şeylerden biri bu rahatlık. Herkes böyle sürekli ne kadar rekabetçi olduğundan, oyunu ciddiye aldığından falan bahsederken Klay asla girmez bu konulara. Onun yerinde dünyanın bir ucunda bunları  yapmak için yıllık 8 milyon dolar para alıyordur. (Anta ile 10 yıl için 80 miyon dolarlık anlaşması var) Hee tabi bunları yaparken bir yandan yalnızca 11 dribling ile 60 sayı atabilir ya da bir periyodda hiç kaçırmadan (11/11) 35 sayı kitleyip, maçı bitirebilir. Her maç rakibin en iyi guard veya kısa forvetini de gayet elit seviyede savunduğunu unutmamak gerek.

Yazar: Deniz Gencer

Hakkında - Deniz Gencer

Avatar

Bir Makale Daha?

Michael Jordan’ın Kariyerinin En İyi 10 Hareketi

NBA dendiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen basketbolcu olan Michael Jordan, kimi otoritelere göre NBA tarihinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir