Ana Sayfa / Futbol / Yeni Stadyumların Son Durumu ve Kapasiteleri

Yeni Stadyumların Son Durumu ve Kapasiteleri

Son Güncelleme: 26/01/2017 (Stadyumların güncel fotoğrafları sürekli yüklenmektedir.)

Türkiye’de yapılmakta olan yeni stadlar ve son durumlarını fotoğrafları ile birlikte paylaşmaya devam ediyoruz. Yeni stadyum projelerini, yeni statların kapasitelerini de yazımızı sürekli güncelleyerek aktarmaya devam edeceğiz.

 

Trabzonspor Akyazı Arena Son Durum

Trabzon’un Akyazı beldesinde yapımına 24 Kasım 2013 tarihinde başlanan stadyum Trabzonspor kulübüne hizmet edecek. Akyazı Arena 41.461 kişilik kapasiteye sahip olacak. Stadyumun isim haklarının başka bir sponsora devredilmesi için kulübün görüşmeler yaptığını da ayrıca belirtelim. Peki Akyazı Arena ne zaman açılacak? Hibrit çim işlemi tamamlandı. Resmi adıyla Şenol Güneş Spor Kompleksi stad açılışı 29 Ocak 2017 günü oynanacak Trabzonspor-Gaziantepspor maçıyla olacak.

Stadyumun son hali ise şu şekilde;

trabzon stad son hali

akyazı stadı son durum

 

Yeni Eskişehir Stadyumu Son Durum

Eskişehir’in Sazova bölgesinde yapılan stadyum bitmek üzere. Henüz ismi belirlenmeyen Eskişehir Stadyumu’nun kapasitesi 34.930 kişi olacak. Stadyumun yanında aynı zamanda spor salonu da olacak. Eskişehir’in bolca ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Sazova bölgesi aynı zamanda bir spor yerleşkesi haline gelecek.

Eskişehir Arena Stadyumu 20 Kasım 2016 Yeni Malatyaspor maçında açıldı.

Yeni Eskişehir Stadyumu’nun son hali;

 

Samsun 19 Mayıs Stadyumu Son Durum

Temel atma töreninde isminin Samsun 19 Mayıs Stadyumu olacağı belirlenen ve kullanıma açılmasına az bir süre kalan Yeni Samsun Stadyumu’nun kapasitesi 33.919 kişi olacak. Samsun’un Tekkeköy beldesine yapılacak stadyuma ulaşım için toplu taşıma sistemleri de yapıldı. Peki Samsun Stadı ne zaman açılacak? Çim serme işleminden sonra açılması bekleniyor. Bu işlemlerin tamamının en iyi ihtimalle Mart’ı bulması bekleniyor.

Yeni Samsun Stadyumu’nun son hali;

samsunspor stad son hali

 

Yeni 4 Eylül Stadyumu Son Durum

Bir diğer adıyla ‘Sivas Arena’ bitti. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun kapasitesi 27.532. Stadyum aynı zamanda ekolojik stadyum olma özelliğini de taşıyor. Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu’nun konumu ise Sivasspor tesislerinin hemen karşısında.

Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu;

 

Gaziantep Arena Stadyumu Son Durum

Gaziantepspor dış cephesi itibariyle Allianz Arena’yı örnek olarak yapmaya çalıştığı Gaziantep Arena Stadyumu’nun kapasitesi 35.558 kişi olarak belirlendi. Büyük bir kısmı bitirilen stadyum Gaziantep şehir merkezine 10 km mesafede olacak. Peki Gaziantep Arena ne zaman açılacak? Dış cephe ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte çok güzel bir görünüm kazanan Gaziantep Arena ikinci yarıdaki Antalyaspor maçıyla açılacak.

 

Gaziantep Arena Stadyumu’nun son hali;

Yeni Kocaeli Stadyumu Son Durum

Alt liglerde bile dolu tribünlere oynayan Kocaelispor’un yeni stadyumunun %75’i tamamlanmış durumda. Yeni Kocaeli Stadyumu’nun etrafına 2 bin ağaç dikilerek ‘yeşil stadyum’ olarak anılması hedeflenmekte. Yeni Kocaeli Stadyumu 33.000 kapasiteye sahip olacak. Stadyum Kocaeli’nin Alikahya bölgesinde yapılmakta. Yeni Kocaeli Stadyumu’nun koltuk montajına Şubat ayında başlanacak. Sezon sonuna kalmadan stad açılabilir hale gelecek.

Yeni Kocaeli Stadyumu’nun son hali;

kocaeli stad son hali

 

Yeni Sakarya Stadyumu Son Durum

28.160 kişilik olması planlanan Yeni Sakarya Stadyumu’nun yapımı devam ediyor. Yeni Sakarya Stadyumu’nun 2016-2017 sezon sonuna kadar bitmeden açılması planlanıyor.

Yeni Sakarya Stadyumu’nun son hali;

sakarya stad son hali

 

Adana Koza Arena Son Durum

Adanaspor ve Adana Demirspor’un yeni stadyumu olacak olan Adana Koza Arena Stadyumu 33.000 kişi kapasitesine sahip olacak. Kent merkezine 14 km uzaklıkta olacak. Peki Adana’nın yeni stadyumu olan Koza Arena ne zaman açılacak? Adana Koza Arena Stadyumu’nun 2018 yılı içinde bitirilmesi planlanıyor.

Adana Koza Arena’nın son hali;

adana koza arena stad son hali

 

Malatya Arena Son Durum

25.000 kişi kapasitesi olması planlanan Yeni Malatya Stadyumu’nun çalışmaları devam ediyor. Peki Yeni Malatya Stadyumu ne zaman açılacak? Malatya Arena’nın 2017 yılına yetişmesi bekleniyor.

Malatya Arena’nın son hali;

malatya arena stad son hali

 

Manisa Akhisar Arena Son Durum

Yıllardır maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda oynayan Akhisar Belediyespor’un yeni stadyumu Akhisar Arena 12.000 kapasiteli olacak. Stadyumda çalışmalar aksak bir şekilde devam ediyor. 2017 yılının sonlarında bitmesi öngörülüyor.

Akhisar Arena Son Hali;

akhisar stad son durum

Batman Stadyumu Son Durum

Yapımına yeni başlanan Batman Stadyumu’nun 15.000 kişilik kapasiteye sahip olması düşünülüyor.

Batman Stadyumu Son Hali;

batman stad son hali

 

Giresun Çotanak Arena Son Durum

22.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Çotanak Arena’nın ihalesi yapıldı ve Aksu Nehri’nin yanına yapılmasına karar verildi. Net kapasitesi 22.014 olarak belirlendi. 11 Kasım tarihinde temel atma töreniyle projeye başlanıyor.

Giresun Çotanak Arena Proje Hali;

giresun yeni stad

 

Yeni Hatay Stadyumu Son Durum

25.000 kişilik kapasiteye sahip olması beklenen Yeni Hatay Stadyumu’nun yapımının 800 gün sürmesi ve 2017’nin sonlarında bitmesi bekleniyor.

Yeni Hatay Stadyumu Son Hali;

hatay stad son hali

Diyarbakır Stadyumu Gaffar Okkan Arena Son Durum

33.000 kişi kapasitesi olması beklenen Gaffar Okkan Arena Stadyumu’nun yapım çalışmaları sürüyor. Peki Diyarbakır Gaffar Okkan Arena Stadyumu ne zaman açılacak? Stadyumun 2017 yılı içinde bitirilmesi bekleniyor. Çatı yapımına geçildi, malzemeler saha içine dizildi.

Gaffar Okkan Arena Son Durum;

diyarbakır gaffar okkan arena stad son hali

İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu Son Durum

3 yıldır gündemde olan bir proje olan Yeni Göztepe Stadyumu, yakın zamanda ihaleye açılacak. Kapasitesinin 20 bin civarında olacağı konuşuluyor.

 

goztepe-yeni-stadi-projesi

Yeni Elazığ Stadyumu Son Durum

Elazığ’a yeni bir stadyum açılması uzun zamandır gündemde.  2009 yılından bu yana konuşuluyor olsa da Yeni Elazığ Stadyumu inşaatı henüz başlamadı. Kapasitenin 23.000 olacağı söyleniyor, proje şu anda revize aşamasında. Yeni Elazığ Stadyumu, şu andaki Elazığ Stadyumu’nun yerine yapılacak.

Yeni Hakkari Yüksekova Stadyumu Son Durum

Hakkari’de yeni bir stad açılacağı son zamanlarda konuşuluyor. Yeni Hakkari Stadı kapasitesi 10.000 olacak.

Hakkında - Doğuş Usta

Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu, İstanbul'da yaşayan, sporun birçok dalıyla yakından ilgili bir sporsever. Twitter'da Takip Et!

Bir Makale Daha?

ÇEVİRİ | Muzzy İzzet’in otobiyografisinden Türk Milli Takımı Anıları…

Ülke futbolunun zirve yaptığı 2002 Dünya Kupası dönemi öncesi tanımaya başladığımız ve Milli Takımımızda da ...

6 Yorumlar

  1. Güzel bir yazı olmuş kardeşim.Dört gözle beklediğim Akyazı arena var benim de 🙂 özlediğimiz futbol var beklediğimiz şampiyonluklar var :/

  2. O kadar futbol stadı var ama başarı hem kulüplerde hem milli takımda yok, fakat ülke de daha bir modern velodrom sahibi değiliz,üstüne çıkıp bakanlık İstanbul’da arsa bulamıyoruz gibi açıklama yapıyor. Bu stadlar spor için değil 5-6 milyar Tl borçları olan Türk futbolunun ülkeyi daha fazla sömürmesi için bir vitrin olarak yapılıyor.
    Altyapı ve eğitimle desteklenmeyen ,sporun her branşını, halkın tümüne yaymayı amaçlamayan oluşumlar Olimpiyat Stadı gibi atıl vaziyette kalmaya mahkümdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir